Pokaz mody – Fashion Show Łódź

Wydarzenie w Łodzi

Co się działo?

1 czerwca odbyła się trzecia edycja pokazu Marka Wspiera Markę w Łodzi. Pierwsza edycja (7 kwietnia 2018) zgromadziła ponad 400 gości, zaś druga edycja (22 września 2018) ponad 500 gości, w tym wielu znanych przedstawicieli świata mody. W zeszłym roku relacje i wzmianki z obu wydarzeń osiągnęły ponad 1 milion 400 tysięcy zasięgu w internecie. Do tego ukazały się publikacje w prasie drukowanej ogólnopolskiej- Fashion TV Magazine, Mademoiselle, Law Business Quality oraz łódzkich m.in. LifeIn. Tym razem organizatorzy przygotowali 500 zaproszeń na wydarzenie. Identycznie jak w poprzednich edycjach, była możliwość obejrzenia pokazu on-line (live-streaming). W pokazie wzięło udział 10 projektantów: w kolejności występowania COSEL, Katarzyna Kukułka, Patrycja Plesiak, Kovalowe, Bartmańska, PILAT, Hulya Eric, Milidiami, Hojnatzka i Angelika Józefczyk. Na wybiegu pojawiło się łącznie 122 sylwetek, a niekwestionowaną cesarzową większości pokazów była sukienka w różnorodnych odsłonach. Cosel zaprezentowała 16 kreacji Królowa Oceanów inspirowaną bogactwem podwodnego świata. Pojawiły się koralowce, ryby, fale, rafy koralowe a wszystko w delikatnych odcieniach turkusu, szafiru i błękitów, czyli wszystkie myśli gości powędrowały w kierunku wakacji. Do pokazu projektantka zaprosiła również markę La Tezza (torebki), Groove (biżuteria) i Hammer (obuwie).

Następna kolekcja Czarna Książka Katarzyny Kukułki zaskoczyła nas złożonymi konstrukcjami przywodzącymi na myśl przerzucane kartki na wietrze. Całość, chociaż utrzymana w czerni zniewalała urokiem, głównie ze względu na połączenia różnorodnych tkanin. Patrycja Plesiak ma wyjątkowo bogaty dorobek artystyczny. W najnowszej kolekcji inspiracje płynęły z uroku szlachetnych kamieni, które w formie oryginalnych nadruków pojawiły się na sukienkach i tunikach projektantki. Markę Kovalowe tworzą dwie siostry, ale twórczynią kreacji w tym duecie jest Ewelina Kowal, absolwentka SAPU. Jej propozycja dyplomowa New romantic to powrót do lat 80-tych, szerokich ramion, futurystycznych zestawień i odważnych kolorów. Specjalnie na wybieg w Łodzi Kovalowe przygotowały kilka całkowicie nowych propozycji. Jako piąta na wybiegu pojawiła się kolekcja Selected Klaudii Bartmańskiej. Projektantka otrzymała zieloną kartę w konkursie i zaskoczyła publiczność nieskrępowaną wyobraźnią, łącząc laminowane skóry z delikatnością jedwabnego szyfonu czy połyskującej satyny. W pokazie gościnnie prezentowały się buty Renee. Maciej Piłat postawił na lekkie formy i stonowane kolory szarości i beżu, które są jego znakiem rozpoznawczym. Nie zabrakło również jego oryginalnych torebek. Hulya Eric z kolei to projektantka stawiająca na techniki manipulacji tkanin i eksperymentowania z włóczką. Jej kolekcja urzekła formami ciętych skór ekologicznych i szerokimi swetrami w stylu lat 80-tych. Milidiami to pochwała kobiecości, wolności i natury. W jej najnowszej wiosenno-letniej kolekcji dominują długie sukienki, kwieciste nadruki oraz sylwetki inspirowane, bardzo modnym w ostatnich latach, stylem boho. Kolekcja 3 tygodnie Ewy Chojnackiej/ Hojnatzka? absolwentki SAPU, to niezwykle wyraziste i odważne propozycje dla pewnej swojej wartości kobiety, w kolorach, które projektantka darzy wielką miłością- granatowym i czerwonym. Ostatni zamykający pokaz należał do Angeliki Józefczyk, która zaprezentowała 16 sylwetek z kolekcji Terracotta. To najbardziej kolorowa z prezentowanych kolekcji: pojawiły się mocne pomarańcze, zielenie, mozaiki, zwiewne szyfonowe suknie i garnitury. Kolekcja uzupełniona była biżuterią Groovy, okularami Bodyych oraz butami marki Primamoda.

Organizatorzy

Personal Branding Polska

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Partnerzy

Media

Projektanci

Kontakt

 

602-634-343 Anna Szubert
42 291 9758 Katarzyna Grzybowska
 

 

kontakt@personalbrandingpolska.pl
katarzyna.grzybowska@lodzkie.pl
 

Oferta: pokaz mody Lodz, pokaz mody Łódź, wydarzenia Lodz, wydarzenia Łódź, polscy projektanci, moda polska, marka wspiera markę, marka wspiera marke, fashion show, pokaz mody, fashion show Lodz, fashion show Łódź