nie-mam-nic-do-powiedzenia-5

MALARSTWO NA POKAZIE

Wieczór Marka Wspiera Markę to wyjątkowe polskie talenty. Jednym z naszych gości będzie utalentowana i uznana malarka Dominika Żurawska. 

Wernisaż wystawy prac malarki Dominiki Żurawskiej otworzy multibrandowy wieczór Marka Wspiera Markę. Do obejrzenia prac oraz spotkania z artystką zaprosimy do wspaniałych wnętrz Gdyńskiej Szkoły Filmowej. To niezwykłe miejsce swoją architekturą i pełniona misją idealnie komponuje się z malarstwem Dominiki Żurawskiej. Film od początku istnienia czerpie inspiracje ze sztuk plastycznych, a polska szkoła filmowa charakteryzuje się bezkompromisowością i silnym charakterem przekazu. Dokładnie takie same są prace malarskie Dominiki Żurawskiej.

„To jest moja sztuka i biorę za nią pełną odpowiedzialność” – twierdzi Dominika.

Skupia się na kobietach. Wierzy, że każda ma w sobie i sacrum i profanum. Przez lata kobiety zmagały się ze stygmatami, które im przypisywano. Dominika łamie ten schemat ukazując w swoich portretach dualizm kobiecej natury.

W Polsce prawie nieznana, jednak poza granicami naszego kraju wielokrotnie nagradzana w prestiżowych konkursach. Dominika pochodzi z Polski, jednak na stałe mieszka w Glasgow. To właśnie tu, po 10 latach przerwy zdecydowała się wrócić do sztuki i zostać „artystką na pełen etat”.

Wernisaż wystawy Dominiki Żurawskiej odbędzie się w Gdyńskim Centrum Filmowym o godzinie 18.00. Na multibrandowy pokaz Marka Wspiera Markę tuż po wernisażu zaprosimy Państwa do oddalonego o 100 metrów Muzeum Miasta Gdyni. 

Wystawę prac malarskich Dominiki Żurawskiej będzie można oglądać do 2 kwietnia. 

Przeczytaj również: 100% kobiety w kobiecie – wywiad z Dominiką Żurawską dla portalu Personal Branding Polska

ZOBACZ SERWIS (3)