Nie ma takiego drugiego miasta! Łódź zawsze modą stała!

7 kwietnia 2018 roku w sobotę w prestiżowych wnętrzach Centralnego Muzeum Włókiennictwa odbędzie się pokaz mody Marka Wspiera Markę. Organizatorami wydarzenia jest Personal Branding Polska i Urząd Marszałkowski. To pierwsza edycja wydarzenia; kolejne planowane są co pół roku na wiosnę i jesień.

W pokazie biorą udział wyłącznie polskie marki z branży mody. Ideą wydarzenia jest promocja zarówno projektantów młodego pokolenia jak i firm, które mają już wieloletnie doświadczenie na rynku. Szczególną uwagę organizatorzy przykładają do wsparcia promocyjnego absolwentów uczelni artystycznych.

Mamy już pierwsze nazwiska pokazu! Skoro jesteśmy w Łodzi nie może zabraknąć łódzkich absolwentów i projektantów związanych z miastem na stałe.

fot. Kolekcja Klaudii Markiewicz

 

Klaudia Markiewicz– absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi i obecna doktorantka Wydziału Tkanin i Ubrania. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne oraz Marszałka Województwa Łódzkiego. Laureatka wielu konkursów, autorka wzorów nowego państwowego umundurowania Służby Więziennej. Swoje kolekcje prezentowała w 12 krajach na międzynarodowych wydarzeniach, m.in. czterokrotnie podczas FashionPhilosophy Fashion Week Poland (decyzją i wyborem Rady Programowej), New York Fashion Week Brooklyn, Salone del Mobile w Mediolanie, London Design Fair / Tent London, trzykrotnie Belarus Fashion Week, trzykrotnie Salone della Moda Rotterdam, Mados Infekcija–we współpracy z Instytutem Polskim w Wilnie, Fashion Live Slovak Fashion Week -współpraca z Instytutem Polskim w Bratysławie, Ostrava Fashion Week , Riccione Italian Fashion Week , Lviv Fashion Week, Apolda European Design Awards (Niemcy). Od skończenia studiów licencjackich (2014) prowadzi autorską markę Klaudia Markiewicz. Cechą charakterystyczną jej twórczości jest łączenie innowacyjnych technik z tradycyjnymi metodami wytwórstwa ubioru.

Klaudia mogłaby obdzielić swoimi sukcesami co najmniej kilka osób.

De La Fotta–  również związana z Łodzią, ale tym razem z osobistego wyboru. Markę tworzą dwie niezwykle barwne osobowości- matka i córka, Beata i Zuzanna. Gdy Zuzanna po raz pierwszy odwiedziła Łódź, zakochała się bez pamięci i spośród wielu miast, w których mogła zamieszkać w Europie, wybrała właśnie to miejsce.

fot. De La Fotta i Łódź

 

Specjalnie na Marka Wspiera Markę- edycja Łódź

De La Fotta przygotowuje specjalną nową kolekcje pod tytułem „ z innej bajki” wykorzystując motywy bajek z różnych kultur. Pojawią się także formy i symbole romantyczne oraz gry komputerowe, gazety, printy, pop art,  nawiązujące do lat 50 i 60.

Czy to nie brzmi jak … bajka :-)?

Wydarzenie planowane jest na 500 gości. Dla wszystkich zainteresowanych pokazem organizatorzy przygotowali możliwość oglądania pokazu on-line tzw. live-streaming. To będzie jedno z najważniejszych wydarzeń w Polsce.

Oferta: pokaz mody Lodz, pokaz mody Łódź, wydarzenia Lodz, wydarzenia Łódź, polscy projektanci, moda polska, marka wspiera markę, marka wspiera marke, fashion show, pokaz mody, fashion show Lodz, fashion show Łódź