NIE MAM NIC DO POWIEDZENIA... (21)

HARMONIA PATRYKA WOJCIECHOWSKIEGO

Wieczór Marka Wspiera Markę to ukłon w stronę polskiego designu. Jednym z projektantów, którego stroje zobaczymy na pokazie będzie Patryk Wojciechowski, finalista drugiej edycji Project Runway oraz twórca marki PHI Concept. 

PHI to 21 litera greckiego alfabetu. Symbolizuje liczbę złotego podziału. Starożytni Grecy wierzyli, że wśród możliwych podziałów odcinka na dwie części istnieje taki, w którym obie części mają harmonijne i piękne proporcje. 

Podstawą wszystkiego jest harmonia. Albo jej brak. Podstawą projektowania jest myśl. Choć brak idei jest też ideą. Marka Patryk Wojciechowski stworzona została w oparciu o ideę PHI. Ponieważ fascynuje go świat, a PHI jest wszędzie. Jest w układzie koron drzew, płatków kwiatów, ciałach zwierząt, ludzkich twarzach, organach, w chmurze huraganu, w spirali galaktyki, w molekule DNA. Makro-Mikro. Kiedy projektujemy obserwujemy wszystko co nas otacza, inspiracją staje się codzienność. Jest częścią całości, a całość jest harmonią. 

12366197_10206666355836383_4358365533427725433_n

Patryk Wojciechowski to młody projektant pochodzący z Gdyni, absolwent projektowania ubioru na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, finalista drugiej edycji Project Runway, laureat nagrody Rektora Akademii Sztuk Pięknych za najlepszą kolekcję dyplomową. Jego styl cechuje różnorodność i niepowtarzalność tkanin w połączeniu z minimalistycznymi formami. Główną rolę odgrywa łączenie faktur, motywów i koloru, który w przypadku projektów Patryka używany jest z ogromnym wyczuciem. Inspiracje czerpie z wielu dziedzin otaczającej go rzeczywistości, łącząc zjawiska pozornie sprzeczne. Inspirują go zarówno social media jak i chore, ludzkie komórki widziane w dużym powiększeniu. Zawsze stara się zbudować bardzo mocny i budzący emocje klimat swojej kolekcji. Marka powstała w 2015 roku z myślą zarówno o kobietach jak i mężczyznach, którzy w projektowaniu cenią indywidualny charakter i wyrazisty styl.

fot. facebook.com/patrykwojciechowski

ZOBACZ SERWIS (3)